Calhanoglu-Milan, takim i ri për rinovimin: situata!

Jo vetëm Gianluigi Donnarumma, Milani gjithashtu duhet të rinovojë kontratën e Hakan Calhanoglu. Negociatat, megjithatë, janë më të komplikuara nga sa pritej.

Klubi kuqezi nuk dëshiron ta humbasë lojtarin në një transferim falas, duke qenë se akordi i tij skadon në qershor 2021.

Milani është i gatshëm të rrisë pagën e tij. Sidoqoftë, kërkesa e agjentit Gordon Stipic shkojnë përtej asaj që Paolo Maldini dhe Frederic Massara janë të gatshëm të ofrojnë.

Sot La Gazzetta dello Sport shpjegon se në takimin e shtatorit Milan vendosi në tryezë një propozim prej 3 milion euro neto në vit plus bonuse.

Prokurori i Calhanoglu ka bërë një pretendim prej rreth 6 milion euro në sezon. Edhe nëse kontaktet kanë vazhduar, palët ende qëndrojnë larg një marrëveshjeje.

Tani një samit i ri pritet të shkurtojë distancën. Milani njeh vlerën e mesfushorit sulmues turk, por nuk ka ndërmend të shkojë përtej një kufiri të caktuar për pagën e Hakan.

Aktualisht ish-futbollisti i Bayer Leverkusen fiton 2.5 milion neto në vit, dyfishimi nuk duket se është në mendimet e drejtuesve.

Sidoqoftë, me shpërblimet, oferta e kuqezinjve mund të përmirësohet, por agjenti i Stipic duhet të rishikojë pretendimet e tij poshtë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu