“Calhanoglu më i rëndësishëm se Ibra!” Gazetari nuk ka dyshime

Hakan Calhanoglu ka humbur 4 ndeshjet e fundit të luajtur nga Milan. Dhe nuk është rastësi që 2 prej tyre përfunduan me humbje për kuqezinjtë.

Mungesa e tij u ndje shumë, duke qenë se turku ka atë aftësi të veçantë për të sulmuar portën derën dhe për ta bërë atë me teknikë të shkëlqyeshme.

Manuel Baiocchini foli për mikrofonat e Sky Sport 24 rreth Calhanoglu dhe rolit të tij te Milani.

“Tani kuqezinjtë kanë rikuperuar disa lojtarë: Rebic, Mandzukic dhe Bennacer.

Por mbi të gjitha shërimi i Calhanoglu ishte thelbësor, i cili, siç pohojnë numrat, është lojtari më i rëndësishëm në skuadrën e Milanit, edhe më i rëndësishëm se Ibra”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu