Calhanoglu i thur elozhe Piolit dhe tregon pse dështoi Giampaolo! “Ja këshillat që më jep Ibra…”

Intervistuar nga DAZN dhe Goal, Hakan Calhanoglu bëri këto deklarata pas ndeshjes mes Milanit dhe Bologna-s, por edhe rilindjen e tij, fillimin e sezonit dhe objektivat.

Numri “10” kuqezi tashmë është kthyer në një futbollist total.

Në lidhje me Pioli: “Stefano Pioli na solli shumë nga pikëpamja taktike. Asgjë kundër paraardhësit të tij Marco Giampaolo, por disi sistemet e tij nuk kishin arritur te ne ose nuk u kuptuan, kurse me Pioli funksionon shumë më mirë.

Kthimi i Ibrahimovic, mentaliteti i tij dhe cilësitë që zotëron ende e çojnë ekipin në rritje. Për mua personalisht, ishte e rëndësishme që më në fund të isha në gjendje të luaja në pozicionin tim të preferuar përgjithmonë dhe trajneri ma bëri të mundur”.

We do not lie and tremble at night – VG | Time24 News

Në lidhje me Ibra: “Zlatan ka kaq shumë ide që dëshiron t’i realizojë me ne në fushë. E gjithë përvoja e tij na ndihmon më tej dhe, mbi të gjitha, dëshira e tij e pakushtëzuar për të fituar. E gjitha fillon me stërvitjen.

Zlatan dëshiron të fitojë çdo ndeshje të vogël stërvitore. Është shumë ambicioz dhe nxehet shumë kur humbet. Zlatan më njihte mua dhe cilësitë e mia edhe para se të kthehej në Milano.

Ai gjithmonë më kërkon të luaj lirshëm, të mos mendoj shumë dhe të jem gjithmonë 100% i përqendruar. Gjithashtu më thotë për sa kohë që trupi im është kapitali im. Ai më kalon përvojat e tij. Në fushë e di se si ai lëviz dhe ai i njeh gjithashtu lëvizjet e mia”

Milan-Bologna, streaming gratis: dove vedere il posticipo di Serie A

Për Rangnick: “Me gjithë respektin e duhur për Ralf Rangnick, sepse unë e njoh atë nga Bundesliga dhe shumë më kanë pyetur për të, pavarësisht thashethemeve, Pioli jepte 100% çdo ditë dhe ne e shpërblenim në fushë”.

Për objektivat: “Duam të ndërtojmë të tashmen dhe të ardhmen mbi traditën, rreth Franco Baresi dhe Paolo Maldini. Qëllimi ynë është qartë të arrijmë në Ligën e Kampionëve. E kemi mirëpritur Tonalin, Zlatan ka rinovuar, duam të arrijmë diçka. Në çdo rast, shpresat e mia janë të mëdha”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu