Calhanoglu, Donnarumma dhe Ibra! Gazidis sqaron rinovimet e kontratave

Ivan Gazidis, CEO i Milanit, foli për rinovimet e Gianluigi Donnarumma dhe Hakan Calhanoglu. “La Gazzetta dello Sport” intervistoi drejtorin e përgjithshëm kuqezi:

“Diskutimet po vazhdojnë. Dhe për ne nuk ka dyshim për profesionalizmin e tyre, dhe kjo është e rëndësishme. Unë perceptoj një mjedis shumë pozitiv.

Por unë do të doja të bëja një sqarim të rëndësishëm. Jona është një histori kolektive, jo e individit.

Milan, ora spazio ai rinnovi: priorità a Donnarumma e Calhanoglu

Kur lojtarët këndojnë Pioli ka marë flak, kori nuk është në të vërtetë për Pioli, por ata mendojnë për kolektivin. Në këtë ekip të gjithë luftojnë për tjetrin, kur njëri gabon ka një mbështetje të madhe”.

“Nëse më pyetni sekretin e kësaj skuadre, kjo është ajo. Vështirë të flasësh vetëm për individualitetin. Ne shpesh flasim për Ibrën, ok, por të gjithë kanë një histori të këndshme dhe argëtuese për të ofruar. Mungesa e Zlatan e ka forcuar ekipin. Dhe pastaj ekipi gjithashtu i dha atij diçka”.

Ibrahimovic? “Ne nuk kemi folur ende për rinovimin. Do të jetë një vendim jo vetëm i klubit, por edhe i tij. Ai është një person i veçantë me motivim të jashtëzakonshëm dhe inteligjencë të madhe.

SM: Ibrahimovic destined to leave after heated confrontation with Gazidis -  the details

Ky kombinim i jep atij forcë të madhe në gjithçka që bën. Ne tashmë ishim provuar në janar 2019, por ai tha jo sepse historia me Galaxy nuk kishte mbaruar. Ibra e bën grupin të përmirësohet sepse ai ju sfidon të jepni më shumë, dhe kjo sfidë pranohet nga të gjithë, lojtarët dhe klubet”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu