Calciomercato | Milanit i ofrohet një sulmues pa ekip, Maldini refuzon

Ka qenë një punë e lodhshme për agjentët në këto ditë të vrullshme të merkatos, në të cilën ata u përpoqën t’i gjenin destinacionet më të mira klientëve të tyre. Dhe për ata që janë pa kontratë ekziston ende mundësia e gjetjes së një ekipi edhe pse merkato është mbyllur…

Midis atyre që kanë mbetur pa ekip ka emra të rëndësishëm, edhe pse jo shumë të rinj më.

Ato shkojnë nga David Luiz te Franck Ribery, nga Radamel Falcao te Sebastian Giovinco, gjithashtu duke kaluar nga Serge Aurier dhe Javier Pastore.

Por lista është e gjatë dhe shumë do të përpiqen të gjejnë ekipe këto ditë.

Sipas asaj që është zbuluar nga CalcioMercato.com, javët e fundit Ribery i është ofruar edhe Milanit.

Sidoqoftë, Paolo Maldini dhe Frederic Massara refuzuan të hyjnë në negociata. Lojtari me përvojë nuk ishte profil  interesant për drejtuesit kuqezi, të cilët kishin synime të tjera në mendje.

Ish -lojtari i Bayern Munich dhe Fiorentina gjithashtu iu propozua Lazio dhe Sampdoria. Në orët e fundit opsioni Hellas Verona ka dalë dhe nuk përjashtohet që Ribery transferohet te ekipi i Eusebio Di Francesco.

Ai ka marrë oferta nga Arabia Saudite dhe Turqia, por ai do t’i marrë parasysh vetëm nëse nuk arrin të qëndrojë në Serie A.

Prioriteti i tij është të vazhdojë të luajë në Itali. Tani ai shpreson të gjejë një marrëveshje me Hellas Verona, e cila i ka shitur Mattia Zaëagni Lazios dhe mund të mos jetë i kënaqur me nënshkrimin e Gianluca Caprari.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu