CALCIOMERCATO: Milani, gati sakrifica “Hauge” për të arritur te ylli i Serie A!

Milani i shikon të gjithë nga lart poshtë. Fillim i shpejtë për ekipin e Stefano Pioli që rinis kampionatin zjarr!

Një rekord që është rezultat i shtatë ndeshjeve deri më tani pa të meta, megjithë defektet (në veçanti penalltitë e Ibrahimovic dhe goditjet standarte) të pësuar në këtë fillim të Serie A.

Ekipi kuqezi i mban këmbët fort në tokë, por ndërkohë po mendon edhe se si të forcojë skuadrën.

Një nga emrat që mund të zgjojë imagjinatën e Paolo Maldini është ai i Jeremie Boga.

Sulmuesi i Sassuolo është kthyer pas një mungese të gjatë për Covid dhe mbetet një nga talentet më të vlerësuar në kampionatin italian.

Napoli, ultimatum al Sassuolo per Boga: la situazione

Kuqezinjtë mendojnë për të që do ta bënte repartin sulmues edhe më të plotë dhe ata mund të vendosin norvegjezin Hauge “në pjatë” – sipas Calciomercato.

21-vjeçari nuk ka gjetur shumë hapësirë ​​deri më tani dhe mund të ketë më shumë shanse në fushë me Roberto De Zerbi.

Transferimi përfundimtar i Boga, i vlerësuar në rreth 40 milion euro në verë, do të kishte gjithashtu një pasojë tjetër. Lëvizja e Leao në qendër të sulmit: braziliani mund të përdoret si zëvendës Ibrahimovic, një zgjidhje që mund të jetë e dobishme kur të vijë koha për të gjetur zëvendësuesin e Ibrahimovic.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu