Calciomercato Milan, rruga kthehet malore për mbrojtësin: konkurrencë “e hekurt”!

Sytë e Milanit në merkaton italiane të transferimeve dhe atë ndërkombëtare nuk janë mbyllur kurrë. Edhe në një moment si ky aktual, flitet shumë për negociatat e mundshme të ardhshme dhe objektivat që do të ndiqen në funksion të dimrit.

Rossonerët mund të ndryshojnë diçka në rrjedhën e mbrojtjes. Sepse Alessio Romagnoli është gati të përfundojë kontratën e tij dhe largimi i tij në janar në rast të ofertave konkrete nuk mund të përjashtohet. Nëse numri 13 do të largohej, Milani do të detyrohej të gjente një zëvendësues menjëherë…

Një ide shumë ambicioze e mbrojtjes u zbulua javë më parë. Nga Anglia ata shpesh e kanë afruar Milanin me gjermanin Antonio Rudiger; duket se qendra e Chelsea mund të ndryshojë ajrin në muajt e ardhshëm dhe destinacioni i Rossonerëve do të ishte më se i mirëpritur.

Blerja e Rudiger do të ishte një goditje e vërtetë. I lindur në 1993, përvojë ndërkombëtare, aftësinë për të luajtur natyrshëm si mbrojtës qendror ashtu edhe si mbrojtës i krahut. Ai gjithashtu tashmë ka fituar Ligën e Kampionëve me Chelsean dhe është në kërkim të sfidave të reja tërheqëse…

Milani, megjithatë, nuk e ka të lehtë. Javët e fundit emri i gjermanit ishte lidhur tashmë me klubet kryesore të huaja si PSG dhe Real Madrid. Por në realitet, siç raportohet nga Goal.com, konkurrenca e vërtetë do të vinte nga Bundesliga gjermane.

Bayern Munich ka shënjestruar seriozisht Rudiger, ndoshta tashmë për seancën e transferimit të janarit. Nëse Niklas Sule, i cili duket se nuk i përshtatet planeve të Nagelsmann, do të largohej, 28-vjeçari nga Chelsea do të ishte emri ideal për të forcuar prapavijen.

Për Milanin bëhet shumë e vështirë. Në fakt, Bayern mbetet një nga klubet më të pasur, më solid dhe më të fortë në futbollin botëror. Nëse nuk ka surpriza, kuqezinjtë vështirë se do të jenë në gjendje të marrin pjesë në ankande me klube të këtij kalibri.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu