Calciomercato | Milan, Maldini shënjestron talentin. E krahasojnë me De Bruyne! Polonia po çmendet pas tij…

Mes gëzimeve dhe zhgënjimeve në fushë, Milani gjithmonë mban një sy te merkato dhe në situatat që mund të shfaqen muajt e fundit.

Rossonerët, përmes skautimit të tyre, monitorojnë vazhdimisht talentet e reja në të gjithë Evropën, në mënyrë që më pas të jenë në gjendje të provojnë goditjen në seancat e ardhshme të merkatos…

Sipas asaj që raportohet nga Calciomercato.com, drejtuesit do të kishin vënë nën vëzhgim një talent nga Ekstraklasa, elita e kampionatit polak.

Në fakt, aty luan një mesfushor shumë i ri i cili po tërheq vëmendjen e klubeve të ndryshme kryesore me lojërat e tij. Ky është Kacper Kozlowski.

Kozlowski është një klasë e vitit 2003 dhe vetëm 18 vjeç ai është tashmë titullar te Pogon Szczecin, me të cilin bëri debutimin e tij 15 vjec.

Ai është gjithashtu tashmë pjesë e kombëtares polake, e stërvitur tani nga ish -trajneri i Fiorentinës, Paulo Sousa.

Në Poloni ata janë të sigurt se ai është një talent i pastër, aq sa e krahasojnë atë me mesfushorin e Manchester City, Kevin De Bruyne.

Ashtu si belgu, ai është një mesfushor i gjithanshëm, i aftë të luajë si mesfushor ashtu edhe lojtar. Transfermarkt e vlerëson kartonin e lojtarit në 5 milionë euro, por me siguri ato shifra do te rritet…

Padyshim që konkurrenca për të siguruar performancën e saj nuk është asgjë tjetër veçse e ashpër. Calciomercato.com thotë se, përveç Rossonerëve, lojtari ka përfunduar edhe në fletoren e Juventusit, Borussia Dormund, Leipzig dhe Salzburg.

Këtë vit ai vendosi të qëndrojë në Poloni, duke refuzuar ofertat e Bayer Leverkusen, për të vazhduar të rritet më tej. Në 2022, megjithatë, ai mund të zbarkojë në një klub të lartë dhe ne do të shohim nëse Djalli do të fitojë ankandin!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu