Calciomercato – Milan: kontrata e mbrojtësit depozitohet në Ligë! Talenti i Nantes vjen falas

Një goditje tjetër u mbyll në merkaton e Milanit. Pas prezantimit zyrtar të Alessandro Florenzi, dhe hapave të rëndësishëm drejt Bakayoko dhe Pellegri, drejtuesit kanë përfunduar dokumentacionin për transferimin e mbrojtësit të ri nga Ligue 1: Clinton Makengo!

Maldini dhe Massara po lëvizin në 360 gradë për të forcuar skuadrën, edhe me perspektiva të reja që mund të jenë protagonistë në të ardhmen e afërt.

Ky është pikërisht diktati i Elliott: prona fokusohet shumë tek të rinjtë dhe në një projekt që do të krijojë stabilitet të rëndësishëm në vitet e ardhshme.

Sipas asaj që u raportua nga gazetari në Twitter i Calciomercato.com, Daniele Longo, Milan ka nënshkruar dhe depozituar kontratën e Clinton Makengo në Ligë.

Mbrojtesi i datelindjes 2004 do të përforcojë ekipin Primavera të Federico Giunti këtë sezon. Ai mbërrin falas nga francezët e Nantes.

Operacioni tashmë ishte mbyllur praktikisht në fund të qershorit dhe letrat u nënshkruan sot. Makengo bën përshtypje me aftësitë e tij fizike. Në akademinë rinore të Nantes ai filloi në rolin e mesfushorit, por pastaj u be mbrojtes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu