Calciomercato Milan, konfirmime për mesfushorin | Ai është alternativa!

Siç u konfirmua këtë mëngjes nga Gazzetta dello Sport, Milani do të kishte zgjedhur përforcimin ideal për mesfushën. Të gjitha përpjekjet do të drejtohen te Yacine Adli, një lojtar i ri dhe interesant i Bordeaux.

Ai do të jetë objektivi numër 1 në të cilin menaxherët e Milanit do të punojnë në këto orë. Adli ka karakteristikat e duhura për të bërë mirë menjëherë në formacionin e Piolit: ai është i ri, ka cilësi teknike, është fleksibël dhe ka një përvojë në Francë që nuk duhet nënvlerësuar…

Milani, megjithatë, me të drejtë i mban “ndezur” alternativat. Një mesfushor që mund të luajë para mbrojtjes është i nevojshëm, veçanërisht për mungesat e ardhshme të Kessie dhe Bennacer në Kupën e Kombeve Afrikane në janar. Dhe Gazzetta gjithmonë konfirmon çdo emër shtesë.

Që dje emri i Florian Grillitsch është shfaqur në orbitën e Milanit. Kjo u zbulua nga shtypi gjerman, duke folur për këtë mesfushor të lindur në 1995 si një nga qëllimet e Rossonerëve për të forcuar mesfushën, duke qenë se edhe ai ka karakteristika të rëndësishme.

Grillitsch luan te Hoffenheim, ku ai gjithmonë eshte paraqitur mirë, si dhe në ekipin kombëtar austriak. Një lojtar mbrojtës që di të krijoje nga mbrapa, por edhe të shoqërojë aksionin.

Pas Itali-Austri më Euro 2020 ai pati vleresime: “Lëvizje të bukura si një drejtor klasik i mesfushes”.

Pra, si ky profil, por vetëm si një alternativë. Ai nuk është një përparësi për Milanin, por një lojtar që duhet të mbahet nën sy javët e fundit.

Adli mbetet zgjedhja e parë, por duke pasur parasysh se marrëveshja me Bordon ende nuk ka përfunduar, kuqezinjtë po shikojnë gjithashtu Grillitsch. Kushtet për 26-vjeçarin duken të favorshme, duke pasur parasysh edhe afrimin e fundit të kontratës së tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu