CALCIOMERCATO: Milan, akord me talentin francez! Gati kontrata për 4 vjet, tani mbetet klubi!

Jo vetëm Ozan Kabak, Milan vazhdon të monitorojë Mohamed Simakan. Klubi punon në më shumë mundësi për të forcuar mbrojtjen.

Paolo Maldini e bëri të qartë se qëllimi është që të marrë një qendërmbrojtës fizikisht të fortë dhe të aftë në një kundër një.

Ai, Frederic Massara dhe Geoffrey Moncada po vlerësojnë profile të ndryshme dhe tashmë kanë preferenca për tregun e janarit 2021.

Chi è Simakan, il difensore scelto dal Milan | Goal.com

Sipas asaj që është zbuluar nga CalcioMercato.com, Milani tashmë ka një marrëveshje në parim me Simakan për një kontratë katër-vjeçare. Tani mbetet të gjendet një marrëveshje me Strasburgun, i cili kërkon jo më pak se 20 milion euro.

Milan kishte ofruar 13 milion plus bonuse në seancën e fundit të merkatos dhe do të donte të shkonte deri në 15.

Nuk do të jetë një negociatë e thjeshtë, edhe nëse Maldini dhe Massara shpresojnë të jenë në gjendje të shfrytëzojnë vullnetin e lojtarit për ta përfunduar atë pozitivisht.

Strasburgu aktualisht është dobët në renditjen e Ligue 1 dhe Simakan është i etur të sfidojë veten në një nivel më të lartë. E njëjta gjë vlen për Kabak, i fundit me Schalke 04 në Bundesliga. Konkurrenca për turkun është më e fortë, sepse ka klube të interesuara si Liverpool dhe PSG.

Padyshim që Milani po konsideron edhe opsione të tjera. Njëri është Matteo Lovato i Hellas Verona, tashmë i vlerësuar 15-20 milion euro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu