Calciomercato Milan, akoma mund të bëhet: kujdes zbarkimin në janar!

Midis fushës dhe merkatos, Milani nuk ndalet kurrë. Ideja që çon tek Romain Faivre, i cili në sesionin e fundit veror të negociatave dukej shumë pranë zbarkimit në Itali, nuk është zbehur plotësisht.

Talenti i Brest ëndërron të veshë fanellën e Milanit dhe së shpejti mund të ketë disa zhvillime interesante…

Faivre në Ligue 1 ndriçoi tifozët me lojërat e tij, të kalitur me 2 gola dhe 3 asistime. Maldini dhe Massara mendojnë për të seriozisht, për një rikthim që as Stefano Pioli nuk e ka problem…

Ne kemi folur tashmë për Romain Faivre për një kohë të gjatë gjatë verës. Një lojtar fleksibël, i aftë të veprojë në të gjithë frontin ofensiv dhe, nëse është e nevojshme, edhe si sulmues i parë.

“Në Francë ata më krahasojnë me Ben Arfa, por unë gjithashtu e dua Ronaldinhon. Falë tij unë u dashurova me futbollin. Sigurisht, Dinho ishte në një nivel tjetër, por unë ende mund të përmirësohem shumë”.

Sipas Calciomercato.com, agjenti i Faivre është në kontakt të vazhdueshëm me Maldini dhe Massara.

Një mbërritje e mundshme në janar nuk përjashtohet, megjithëse ka më shumë mundësi që negociatat të vazhdojnë për disa muaj dhe pastaj të mbyllen në qershor. Brest e vlerëson lojtarin rreth 13 milionë!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu