CALCIOMERCATO: “Maldini, kontakte me zbulimin e Serie A! Por vetëm nëse nuk rinovon Calha”

“Më parë, kur ata më thanë se puna paguan, unë mendova: po oh mirë. Një ditë shkoja në maksimum dhe herët e tjera tërhiqja frenat. Tani e kuptoj se si stërvitesh gjatë javës, luan të dielave: është matematikore”.

Fjalë të Mattia Zaccagni. Ky është i gjithë transformimi i mesfushorit të Verona, në qendër të merkatos, protagonist i sezonit më të mirë të karrierës së tij, me gola të shënuar dhe shtatë asistime.

Napoli, në fakt, kryeson listën e ankandit për Zaçagni. Tashmë në janar, filloi kontakte me klubin e presidentit Setti dhe drejtorin sportiv D’Amico, mbi bazën e 15 milion eurove. Një shifër që është gjithçka përveç e lartë, duke pasur parasysh performancën rekord që po zhvillon ai.

Një negociatë e lehtësuar gjithashtu nga marrëdhëniet midis dy klubeve: në janar 2020 Napoli dhe Verona mbyllën operacionin e Rrahmanit.

Për Zaccagni, strategjia e zgjedhur është e ndryshme: diskutimet kanë filluar, megjithatë synimin për të mbyllur gjithçka direkt verën e ardhshme.

Napoli mbetet favorit, por ata e dinë që nuk janë të vetëm në garën për Zaçagni. Në muajt e fundit, Milan gjithashtu kishte kontakte të drejtpërdrejta me Verona, për të bërë të ditur se ata janë të gatshëm të paraqesin një ofertë, veçanërisht në rast të dështimit të rinovimit të Hakan Calhanoglu.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu