Calciomercato – Kessie-Milan, çfarë ndodhi sot në selinë kuqezi

Franck Kessie dhe Milani janë takuar sot në sajë të agjentit të mesfushorit nga Bregu i Fildishtë, Atangana, ku u fol për të ardhmen e liderit kuqezi, pasi kontrata i skadon në qershor 2022.

Calciomercato ka dhënë disa detaje më të thelluara mbi këtë takim…

“Një takim dy orësh nuk ishte i mjaftueshëm për të arritur tymin e bardhë, sepse për rinovimin e Kessié te Milani do të jetë i nevojshëm një azhornim i ri, i shtyrë për një datë të mëvonshme. Agjenti i lojtarit, George Atangana, eci nëpër Casa Milan në orën 12:00, ku u takua me Massara dhe Maldini.

Midis palëve ka një dialog të sinqertë, pa fjalë të vogla. Oferta dhe kërkesa, të cilat megjithatë nuk u përmbushën.

Drejtuesit kuqezi ndërmorën një hap më tej në krahasim me ofertën e parë të paraqitur për lojtarin, e cila tejkaloi pak shpërblimin e parashikuar në kontratën aktuale.

Një riformulim i ri që Maldini ka menduar për shkak të rritjes së mesfushorit të Fildishtë, i cili është bërë udhëzuesi dhe drejtuesi i një dhome zhveshjeje të përbërë nga shumë të rinj”.

“Sidoqoftë, përpjekja e mëtejshme nuk i përmbushi pritjet e lojtarit, i cili për statistikat e performancës e vendos veten në krye të ekipit dhe si i tillë synon të njihet, duke pasur parasysh që pagat e Ibra dhe Donnarumma janë të paarritshme dhe që kompania nuk do të jetë më në gjendje të përballojë disbursime të tilla, ekziston një rrugë e mesme që Kessié ka pushtuar përmes shfaqjeve.

Takimi i sotëm shërbeu mbi të gjitha për të sqaruar këto aspekte. Do të jetë akoma e nevojshme të negociohet, por me ofertën e duhur Kessié do të mbetet në Milano. Futbollisti i ka dhënë klubit përparësinë kryesore, pavarësisht thashethemeve të vazhdueshme nga Premier dhe Liga”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu