CALCIOMERCATO: “Kean-Milan ishte kryer por Juventusi…”

Moise Kean ishte një hap larg Milanit. Siç shkruan Calciomercato.com, në dhjetor 2018, kur Leonardo ishte drejtori sportiv i kuqezinjve, kishte një marrëveshje shumë pranë për transferimin e sulmuesit.

Marrëveshja u prish me urdhër të Juventusit, i cili vendosi të bllokojë gjithçka dhe më pas ta shesë lojtarin gjashtë muaj më vonë te Everton për mbi 30 milion euro.

Kean tani është te Paris Saint-Germain, edhe një herë i dëshiruar fuqimisht nga Leonardo.

Marrëveshja u përfundua në një huazim të thatë dhe pa mundësi blerje. Në verë, kishte pak kohë për të arritur një marrëveshje, kështu që Everton dhe PSG vendosën të mbyllnin marrëveshjen në këtë mënyrë.

Do të ketë kohë në të ardhmen për të negociuar një akord të mundshëm.

Milani e kishte kërkuar atë në dhjetor 2018 si një zëvendësues të mundshëm të Gonzalo Higuaìn, i cili pas vetëm gjashtë muajsh te kuqezinjtë shkoi te Chelsea.

Në fund, megjithatë, Juventus, siç u zbulua nga Calciomercato.com, bllokoi negociatat sepse ata donin të vinin përsëri bast.

Sidoqoftë, oferta e Everton ishte e domosdoshme verën e ardhshme: kështu që sulmuesi shkoi në Premier League ku, megjithatë, ai nuk ishte në gjendje të shprehej më së miri.

Pavarësisht nga vështirësitë, Leonardo ende donte ta synonte atë dhe tani për tani ka të drejtë, duke qenë se Italiani ka pasur një ndikim të madh me kampionatin francez.

Për Milanin do të kishte qenë një goditje e shkëlqyer në perspektivë dhe në stilin e plotë të Elliott. Gjërat atëherë shkuan ndryshe dhe tani Kean po shijon një kohë të shkëlqyer te PSG.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu