Calciomercato: Goditje e papritur? Maldini mund të paguajë klauzolën e sulmuesit!

Paolo Maldini dëshiron të vazhdojë rrugën e rritjes së Milanit. Dhe ai dëshiron të vazhdojë me politikën e tij të tregut të transferimeve e cila deri më tani ka sjellë rezultate të jashtëzakonshme në një kohë të shkurtër.

Kështu që vetëm qëllimet cilësore dhe përzierja e duhur midis disa lojtarëve të shkëlqyeshëm me përvojë dhe shumë talenteve me një të ardhme të ndritur.

Midis “xhevahirëve” të rinj që mund të zbarkojnë në Milano verën e ardhshme do të ketë gjithashtu një emër të ri.

Po flasim për Paul Mukairu, një sulmues anësor (i majtë dhe i djathtë) i datëlindjes 2000 i cili po shkëlqen te Anderlecht.

Siç zbulohet nga CalcioMercato.it, talenti i 21-vjeçar nuk ka kaluar pa u vënë re. Roma tashmë ka provuar një ofertë prej 4.5 milion eurosh te Antalyaspor (pronari i kartonit) e cila është kthyer mbrapsht.

Tani PSV, Bayer Leverkusen dhe Milan do të ishin gati të bashkohen në këtë garë.

Turqit do të dëshironin të grumbullonin të gjithë shumën e klauzolës së lirimit e cila arrin në 6 milion euro. Një shpenzim absolutisht i qëndrueshëm, veçanërisht për një nga talentet më interesante në futbollin botëror.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu