Calabria tregohet i ashpër me ekipin dhe kërkon më shumë punë!

Në fund të Milan-Udinese, Davide Calabria, komentoi në ndeshjen në mikrofonat e kanalit zyrtar dhe ishte i ashpër me kritikat e tij:

“Ishte një ndeshje e vështirë. Na mungonte shkëlqimi dhe cilësia e manovrës, me ata që u mbyllën sot por e dinim.

Ne luajtëm një lojë nën ritëm. Dy pikë të humbura, por e rëndësishme ishte që barazuam në minutën e fundit.

Duhet të shikojmë njëri-tjetrin në fytyrë dhe të vendosim se çfarë të bëjmë kur të rritemi. Me Hellas do të të jetë një lojë shumë e vështirë, duhet të punojmë shumë.

Dëmtimet? Sigurisht që mungojnë lojtarë të rëndësishëm dhe mënyra për të qenë në fushë ndryshon plotësisht. Këtë vit nuk ishim veçanërisht me fat në këtë drejtim”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu