Calabria mbron Milanin nga kritikat: I kemi merituar të gjitha, përveç ndaj Genoa…

Davide Calabria u intervistua nga Milan TV përpara ndeshjes së së dielës kundër Sassuolo. Mbrojtësi kuqezi foli për momentin e tij, ambiciet e tij dhe Kalulu, i cili është bërë titullar i rregullt në këto ndeshje të fundit.

Për momentin: “E fiksova në kokën time që synoj sa më lart, do të doja të isha një flamur i këtij klubi, të isha një lojtar i rëndësishëm për Milanin dhe për ekipin kombëtar. Unë mendoj se kam aftësi për të arritur atje, dua të punoj shumë për ta arritur atë. që do të doja ta pushtoja”.

Për Milanin: “Një klub që mendon për të ardhmen, i cili investon në sektorin e të rinjve dhe në lojtarë të rinj. Kemi një  të ekip të ri me një bazë solide të lojtarëve italianë, me dëshirën për të bërë mirë.

Shpresojmë të vazhdojmë siç po bëjmë. U rrita me Milanin e madh, të gjithë kemi ambicien të kthehemi në ato nivele”.

Për ekipin kombëtar: “Ishte një rrugë mjaft e çuditshme, lampionati i shtyrë evropian ktheu kartat në tavolinë. Trajneri thirri shumë lojtarë të rinj, unë mendoj se mund të bëjë”.

Për Kalulu: “Ai duhet të jetë i lumtur me atë që po bën, por nuk duhet të kënaqet. Është i ri, ka talent, vjen nga një futboll tjetër nga i yni, por u vendos menjëherë mirë.

Duhet të vazhdojë të punojë siç po bën, duhet të vazhdojë të dëshmojë që vlen, nuk duhet të heqë dorë kurrë as në momente vështirësie, si në ndeshje ashtu edhe në sezon, është thelbësore të qëndrosh gjithmonë në rrugën e duhur”.

Barazimet me Parma dhe Genoa: “Dy barazime nuk mund të krijojnë negativitet brenda ekipit, ne kemi luajtur çdo tre ditë për një kohë të gjatë.

Me Genoa ishte ndeshja më pak e shkëlqyer, por në këtë kampionat gjithmonë kemi merituar të fitojmë. Të dielën është thelbësore të jemi të përgatitur, është thelbësore të përpiqemi të fitojmë. Ne jemi Milani, duhet të synojmë lart dhe t’i fitojmë këto ndeshje”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu