Bundesliga “troket” te Milani! Agjenti takon drejtuesit

Midis lojtarëve të Milanit me të ardhmen e pasigurt te Milani është edhe Jens Petter Hauge. Anësori sulmues norvegjez dëshiron të luajë vazhdimisht dhe për këtë arsye një shitje është e mundur.

Për të kuptuar nëse klubi Rossoneri do ta lëshojë atë vetëm me formulën e huazimit ose nëse ai do të jetë në dispozicion për të vlerësuar një shitje përfundimtare të karonit.

Paolo Maldini dhe Frederic Massara e blenë atë për rreth 4.5-5 milion euro nga Bodo / Glimt dhe tani ata e vlerësojnë atë 15.

Ofertat priten të vlerësohen, së bashku me agjentin e lojtarit, për t’u caktuar se çfarë do të bëjnë.

Atta Aneke, agjenti i Hauge, u takua me Ëolfsburg ashtu siç tregoi ai vetë përmes një fotografie të postuar në Instagram.

Në Gjermani, Kicker.de shpjegon se klubit gjerman i pëlqen anësori i Milanit dhe është ndjekur për disa kohë.

Situata e Hauge dhe zhvillimet e mundshme u diskutuan me agjentin. Por për momentin nuk ka asnjë ofertë nga Ëolfsburg. Do të shohim nëse arrin në javët e ardhshme. Milot Rashica i Werder Bremen është gjithashtu midis profileve të vlerësuar për rolin e anësorit sulmues.

Ish Bodo / Glimt gjithashtu besohet të jetë një lojtar i mundshëm për operacionin Rodrigo de Paul me Udinesen.

Kur Milani e mori atë nga Norvegjia, kishte disa skuadra të interesuara për të dhe është e mundshme që në tryezë të vijnë më shumë propozime sesa Maldini dhe Massara. Tashmë në fund të qershorit është e mundur që gjithçka të përcaktohet.

Hauge tha se nuk u pendua që zgjodhi Milanin si destinacionin e tij kur zgjodhi të largohej nga Bodo / Glimt.

Ai do të ishte i lumtur të zbriste në fushë me Milanin, por ai dëshiron të ketë hapësirë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu