Buffon mbron Donnarumma: “Askush nuk duhet të flasë mbi të!”

Donnarumma dhe Milan tani janë një kapitull i mbyllur. Ish -portieri kuqezi preferoi të zgjidhte rrugë të tjera, në veçanti ai zgjodhi PSG për të vazhduar karrierën e tij si futbollist.

Një aventurë, ajo pariziene, qe nuk filloi në mënyrën më të mirë: në dy grumbullimet e para për kampionat mbërritën dy pankina radhazi.

Portieri ishte i rëndësishëm në fitoren e Kampionatit Evropian Italian nen urdherat e Roberto Mancini, me penallti të pritura në gjysmëfinale me Spanjën dhe në finalen kundër Anglisë.

Por kjo nuk ishte e mjaftueshme që Mauricio Pochettino ta fuste atë në porte daljet e para të ekipit francez me trajnerin që preferoi Keylor Navas, një tjetër portier me përvojë dhe i besueshëm.

Gianluigi Buffon gjithashtu foli gjatë episodit të “Radio Anch’io lo Sport” në Radio Rai. Gjatë bisedës u fol për Immobile, Ronaldo, ekipin kombëtar por mbi të gjitha për Gigio Donnarumma:

“Zgjedhja e tij duhet të pranohet dhe respektohet. Ky është një profesionist serioz i cili ka vendosur të shkojë diku tjetër për të luajtur në faza të reja për të. Askush nuk duhet të flasë për të”, komentoi Kampioni i Botës në 2006.

“Djali do të ketë ende shumë vite karrierë, le t’i japim kohë. Në Paris ai e gjeti veten në një situatë të veçantë dhe Navas është një portier i respektuar, por nuk mendoj se Gigio do të ketë kaq shumë probleme për t’u bërë referencë për këtë skuadër”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu