Bucciantini: Kur shikoj Milanin shikoj te rinj te talentuar!

Marco Bucciantini ekspert futbolli ka folur per kuqezinjte ne Sky Sport ne prag te ndeshjes kunder Romes:

Milan me lojen e saj te detyron gjithmone te besh dy pasime me shume pasi mbrojtja eshte gjithmone e organizuar, ndersa persa i Romes nese i detyron me ane te presingut te humbasin topin ne mesfushe hasin veshtiresi ne mbrojtje pasi humbasin shume terren dhe nuk rekuperojn dot pozicionet..

Te kuqezinjte per momentin me pelqen plani i drejtuesve me lojtare te rinj, kur shikoj ne fushe lojtare si Donnarumma, Calabria, Romagnoli, Kessie, Suso, Paqueta, Cutrone apo Piatek eshte paradoksale sepse Suso 25 vjec eshte me veterani aty. Kanë nje ide precize duke krijuar nje grup te ri dhe me vlera duke shikuar te ardhmen më me shume siguri..

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu