Brochi – Gattuso ka grinten e duhur per te drejtuar Milanin

Ka qene shoke skuadre madje ndanin te njejten dhome. Christian Brochi i cili per disa kohe drejtoj dhe Milanin ishte i pranishem ne finalen e kupes qe kuqezinjte 21 vjecar humben me Torinon :

“ Jam i lumtur per Rinon. Eshte nje trajner i ri dhe me shume eksperjenc. Duhet ta leme te qete te punoj me skuadren. Kush e njeh e di mire qe Rino te jep ate qe meriton. Ka mbeshtetjen e klubit”.

Brochi si trajner humbi dhe finalen e kupes me Juventusin ne vitin 2016.

” Ishte ndeshja me e mire qe zhvilluam per sa une drejtova skuadren. Kishim nje ekip shume me inferior. Tani gjerat kane ndryshuar dhe Juventus sdo ta kete te lehte”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu