“Bravo Milan, por do të bëjmë keq…” Cholo Simeone nuk ka dyshime para ndeshjes!

Diego Simeone, ose ndryshe “El Cholo”, ka folur sot ne konferencen per shtyp perpara ndeshjes ndaj Milanit ne Champions League, te marten ne San Siro, ora 21:00.

Në San Siro, i rëndësishëm si lojtar dhe si trajner, me finalen e humbur: “Unë nuk mendoj për atë moment, unë përqendrohem në ndeshjen e nesërme. Milani ka një dinamikë të shkëlqyeshme të lojës, ata kanë rezultate të shkëlqyera në Serie A. Praktikojne idete e tyre. Ne duhet të japim gjithçka dhe mendoj se mund t’i bejme keq”.

Nëse mund të shpjegoni më mirë se çfarë donte të thoshte me faktin se kundërshtarët luanin ndryshe:

“Ata morën hapësirë ​​për të na penguar të propozojmë dhe krijojmë më shumë. Në ndeshjen e fundit ne shfrytëzuam hapësirat e lira, duke bërë një lojë të mirë. Por kundërshtarët na njohin dhe tani duhet të ndryshojmë ”.

Sa i rëndësishëm është rikuperimi i Koke: “Ata janë të gjithë të rëndësishëm. Ne kemi një skuadër të ekuilibruar, me zgjedhje në varësi të ndeshjes”.

Si të rikuperohet forma më e mirë: “Ne duhet të jemi vetvetja, duke rimarrë agresivitetin që na dallon. Në futboll ndryshimi bëhet te zona”.

Nëse ai do të kishte nënshkruar për këtë fillim sezoni dhe çfarë gjendje shpirtërore ka ekipi: “Gjendja pozitive, sidomos ajo e mendjes, ne kemi lojtarë me përvojë. Ne e dimë se në një sezon ka situata të ndryshme për t’u menaxhuar. Nesër është e rëndësishme dhe ne gjithmonë synojme për më të mirën”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu