Brahim Diaz rrëfen Piolin: “I jam mirënjohës, nuk jua merr mendja se si është ai trajner…”

Rreth një vit më parë ai mbërriti në Milano me nofken e nje talenti ende për t’u zbuluar dhe për të lulëzuar. Sot është një siguri, një lojtar me cilësi të shfaqura i cili po provon të jetë vendimtar edhe në një klub të nivelit të lartë si Milani.

Brahim Diaz i bëri përshtypje të gjithëve. Edhe shtypit spanjoll, i cili vendosi ta intervistojë sot për çështje të ndryshme. Numri 10 i Rossonerëve iu përgjigj pyetjeve të Radio Marca, një transmetues i njohur sportiv që merret kryesisht me Madridin dhe rrethinat e tij.

Pyetja e parë ka të bëjë me momentin e tij personal: “Jam mirë, ndihem i plotësuar dhe më pëlqen të luaj. Unë bëj atë që më pëlqen më shumë dhe gjendja ime fizike rritet.

Këtë vit te Milani kam më shumë liri veprimi, mund të luaj më afër portes dhe të shënoj lehtë. Unë mund të përdor të dyja këmbët dhe shoh më shumë hapësira, ndihem i qetë ”.

Një nga arsyet e rritjes së Brahim Diaz ka të bëjë me marrëdhëniet me ekipin dhe shokët e skuadrës në Milanello. Për shembull, raporti me Piolin:

“Më bëri të rritem shumë. Ai ka një pasion të jashtëzakonshëm, mënyra e tij e të parit të futbollit përshtatet në mënyrë perfekte me ekipin dhe me cilësitë e mia. Kam vetëm fjalë të mira për të”.

xNicolxCampox

Për objektivat sezonalë: “Milani është një ekip koheziv, i cili luan mirë dhe gjithmonë krijon rreziqe për kundërshtarët e tij. Scudetto nuk mund të mos jete objektiv, ne jemi Milani, është normale ”.

Për marrëdhënien me Ibrahimovic: “Ai ishte lojtari i parë që takova kur mbërrita në Milanello për herë të parë. Një drejtues total, brenda dhe jashtë fushës, di si t’ju ​​udhëheqë. Unë kam një marrëdhënie të shkëlqyer me të, edhe sepse ai ka treguar se i vlerëson karakteristikat e mia”.

Së fundi, dëshira për t’u kthyer në kombëtaren spanjolle: “Do të ishte krenari për mua, të përfaqësosh vendin tënd është një motiv i madh. Më duhet të vazhdoj të luaj dhe të punoj ashtu siç po bëj, për të qenë në gjendje të marr thirrjen, do të ishte një krenari e madhe “.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu