BRAHIM DIAZ KTHEHET TE MILANI! (të gjitha detajet)

Sipas lajmeve të fundit nga Daniele Longo dhe Gianluca di Marzio, Milani dhe Real Madrid kanë arritur një marrëveshje në lidhje me të ardhmen e Brahim Diaz.

Eksperti i njohur i merkatos bëri të ditur përmes një postimi në Tëitter se mesfushori spanjoll do të kthehet në Milano përmes formulës së huasë me të drejtën e blerjes.

Ky i fundit është caktuar në një total prej 22 milion euro, me klubin kuqezi që së shpejti do të paguajë një 3 milion euro huazim.

Prandaj do të mbeten 19 milion euro për t’u paguar në rast se Milani, në fund të huazimit, vendos të mbajë Brahim Diaz.

Siç është diskutuar tashmë gjerësisht, blancos kanë vënë bast dhe kanë marrë një të drejtë kundër blerje (recompra), e cila është vendosur në një shifër prej 27 milion euro.

Prandaj, marrëveshja është përcaktuar midis palëve, tani pritet vetëm njoftimi zyrtar, i cili ka shumë të ngjarë të mbërrijë së shpejti.

Brahim Diaz, i cili nuk është thirrur nga De la Fuente për Lojërat Olimpike të ardhshme, kështu do të jetë në gjendje të bashkohet me grumbullimin kuqezi  që do të fillojë në 8 korrik.

Lajm i mirë për Stefano Pioli, i cili do të jetë në gjendje të llogarisë Diaz për sezonin e ardhshëm dhe me të cilin ai tashmë ka krijuar një raport të mirë.

Tani Maldini dhe Massara do të duhet të punojnë për të gjetur, përveç Brahim Diaz, një tjetër mesfushor sulmues që mund të zëvendësojë Hakan Calhanoglu. Një profil i vlefshëm dhe përvojë shtesë.

Sakaq, MilanNews njofton dhe se ky akord duhet të kryhet në fund të sezonit të ardhshëm dhe se nëse Reali nuk e riblen verën e ardhshme nëse Milani vendos ta mbajë, nuk ka më shans në të ardhmen.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu