Brahim Diaz i thotë po Milanit

Brahim Diaz i ka thënë po Milanit.

Talenti i Real Madridit ka vendosur të “martohet“ me projektin e kuqezinjve: siç raporton Calciomercato.it, është bindur të lërë përfundimisht Realin, duke pranuar idenë e klubit italian për ta marrë në huazim me të drejtë blerjeje.

Një zgjidhje kjo që nuk u pëlqen shumë Los Blancos-ve.

Në orët e ardhshme do të mbahet një mbledhje mes palëve për të kërkuar të gjejnë ekuilibrin e duhur.

Marrëdhëniet e mira mes Real Madridit dhe Milanit mund të favorizojnë përfundimin pozitiv të marrëveshjes.

Në sfond mbesin Real Sociedad, Betis dhe Getafe.

Ndoshta mbeten çështje ditesh per zgjidhjen perfundimtare te se ardhmes se futbollistit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu