Borini këshillon Calhanoglu dhe i tregon Milanit se si fitohet derbi!

Fabio Borini nuk harron Milanin edhe pse tani po luan në Super League Turke me Fatih. Në një intervistë për Calciomercato.com, foli për përvojën turke dhe të kaluarën e tij në Milano. Këto janë fjalët e tij:

Për përshtatshmërinë e tij ndaj Milanit: “Në Milano bëra më pak si sulmues se diku tjetër (qesh), kjo është e sigurt.

Jo, unë do të kisha dhënë disponueshmëri totale gjithsesi sepse duke bërë kështu unë hoqa kënaqësinë për të luajtur më shumë.

Përpara kisha lojtarë të fortë si Calhanoglu dhe Suso, do të kisha hequr çdo shans të mëtejshëm për të luajtur.

Unë gjithmonë i kam dhënë përparësi ekipit, është detyra e trajnerit të kuptojë se ku mund të jem i dobishëm për ekipin. Duke u thënë jo disa mundësive është si të qëllosh veten në këmbë”.

Në lidhje me rritjen e Calhanoglu: “Unë nuk jam i befasuar. Mund të shihni se ai e kishte klasin dhe talentin, që ai donte të nxirrte në pah të gjithë personalitetin e tij.

Risultato immagini per borini calhanoglu

Përveç se ai është një karakter shumë i ndjeshëm, nga jashtë nuk mund të shihni.

Disa situata jo në kontrollin e tij, si ndryshimet në stol dhe paqëndrueshmëria e klubit kanë ndikuar. Ndjeshëm nuk do të thotë të jesh i dobët, përkundrazi është e kundërta. Jep në fushë. Ndoshta, për mendimin tim, ai mund të bëjë pak më shumë”

Në lidhje me negociatat për rinovimin e Calhanoglu:

Risultato immagini per fabio borini fatih karagümrük

“Duke parë se si shkoi në përvojën time, e cila është sidoqoftë e ndryshme nga e tij, Covid ka shumë ndikim në arritjen e skadimit në 2020 ose 2021. Patjetër do ta këshilloja atë të rinovojë… Sidomos në këto kohë”.

Këshillat për derbi: “Në fakt kanë mbetur disa nga shokët e mi të skuadrës (qesh) Ndoshta një derbi është më mirë të shkosh atje me pak zemërim që rrjedh nga disfata, nga parakalimet.

Prej një kohe të gjatë nuk shihnim Milan-Inter kaq të rëndësishëm duke pasur parasysh renditjen aktuale të dy ekipeve. Milani duhet të luajë mbi dëshirën për të kaluar sërish Interin. Kampionati është ende shumë i gjatë dhe gjithçka mund të ndodhë “.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu