Bonera ndjen keqardhje vetëm mbi rezultatin, mbron Tonalin dhe i thur elozhe Bennacer!

Daniele Bonera u intervistua nga Sky Sport pas Lille-Milan 1-1. Trajneri provizor kuqezi u ndal te ndeshja, skuadra, Tonali, Maradona, Ibra dhe Bennacer.

“Zhvilluam një lojë shumë të mirë, u shpërqendruam në atë situatë, të vjen keq sepse ekipi e mbajti topin dhe zotëroi fushën, ndryshe nga ai Milan në krahasim me ndeshjen e parë”.

Për identitetin: “Fryma e ekipit, pjesëmarrja nga të gjithë, ne jemi të kënaqur me punën e djemve, keqardhje vetëm për rezultatin”.

Për Tonalin: “Ai është pjesë e një udhëtimi, ne kemi besim tek djali, sot ai ishte vendimtar. Ai është një djalë serioz dhe inteligjent, ne jemi shumë të lumtur me të”.

Për zhdukjen e Maradonës: “Ne i dëgjuam lajmet sapo zbritëm, unë bashkohem në ngushëllimet për familjen. Ne jemi të gjithë të bashkuar, ai ishte një kampion i madh”.

Mosha mesatare shumë e ulët: “Ne jemi të lumtur që kemi djem të rinj dhe të vendosur, nganjëherë nevojitet pak çmenduri e shëndetshme. Është një Milan i ri me disa elemente të përvojës si Kjaer i cili po na jep një dorë shumë të madhe. Ne jemi të lumtur të kemi një ekip kaq të ri”.

Për mungesën e Ibra: “Ai është një lojtar shumë i rëndësishëm, grupi gjithmonë ka kompensuar mungesën e tij. Fryma e ekipit do të jetë gjithmonë e njëjtë, me ose pa Ibra”.

Për Bennacer: “Ai po jep shumë, është rritur shumë. Unë nuk do të merresha me individë, kjo skuadër ka nevojë për të gjithë, ne jemi të sigurt dhe shikojmë drejt së ardhmes”.

Mbi ndeshjet e radhës në Europa League: “Ne duhet të fitojmë ato të radhës dhe mendojmë se mund ta bëjmë atë duke luajtur si sonte”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu