Bonera i shqetësuar për Zlatanin. Scudetto? “Flasim në maj, por po ju them diçka mbi këtë Milan”

Arritje e Milanit, i cili me një shfaqje të forcës pushton San Paolo dhe mund Napolin 3-1. Daniele Bonera, trajneri kuqezi, në stol kundër napolitanëve për mungesat për shkak të Covid të Stefano Pioli dhe zëvendësit të tij Murelli, foli shkurt.

A është i lumtur Pioli pas kësaj gare?
“Ne jemi padyshim të lumtur. Bëmë një telefonatë me trajnerin, ai e ndoqi ndeshjen nga shtëpia. Por ai ishte virtualisht me ne, jemi të kënaqur me këtë rezultat.”

Ultime Notizie:" Ibrahimovic, che guaio: infortunio alla coscia, il Milan  trema - Rassegna Stampa "

Ndikimi i Ibra-s: ishte ai që nënshkroi fitoren e fundit në këtë fushë

“Ne jemi të lumtur që edhe një herë kemi marrë pjesë aktive në këtë fitore”.

Për dëmtimin e Zlatan

“Ai kishte një problem muskulor, shohim nesër me mjekët. Nuk na duhej”

Çfarë do të thotë ky vend i parë?
“Në çdo ndeshje rritet ndërgjegjësimi ynë, për të qenë në gjendje të shkojmë në çdo fushë dhe ta luajmë atë. Ka ende kohë, ne jemi në fillim të një rruge”.

Kur mund të fillojmë të flasim për Scudetto-n?
“Në fillim të majit (qesh). Ka skuadra që luftojnë për këtë, ne mund të qëndrojmë atje lart, por të punojmë me sakrifica dhe të shohim se ku do të jemi në pranverë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu