Bonera emocionohet nga Milani dhe e quan “ekip të madh”. “Mezi po pres Pioli, Kjaer lider”

Trajneri provizor i Milanit, Daniele Bonera, foli për mikrofonët DAZN në fund të ndeshjes Milan-Fiorentina.

Këto janë komentet e para nga San Siro: “Në këtë ekip shoh një copez tjetër për të futur në puzzle e nisur kohë më parë! Ndeshja e tretë e javës është gjithmonë më e komplikuara, ne e dinim se do të kishim vështirësi, por reaguam si një ekip i shkëlqyeshëm, siç edhe jemi”.

Milan-Fiorentina, Bonera: "Presto per lo Scudetto, vogliamo restare in alto"

Fjalë të tjera të këndshme për ekipin: “Ne jemi një grup i vërtetë, i shëndetshëm dhe me vlera.

Bëmë një videotelefonatë në dhomën e zhveshjes me trajnerin Pioli, që është gjithmonë me ne”.

Festim me pak polemikë për Alessio Romagnoli, por Bonera nuk e ka parë: “Kam humbur festën e tij, më pëlqeu goli dhe i dhashë udhëzime mbrojtjes. Ne jemi të kënaqur me rezultatin, por mbi të gjitha me frymën dhe performancën e ekipit”.

Milan, Bonera: 'Vittoria da grande squadra. Kessie insostituibile,  l'esultanza polemica di Romagnoli...' | Serie A | Calciomercato.com

Lavdërime për Franck Kessie: “Ne e dimë rëndësinë e tij, është duke e treguar prej kohësh.

Ai është bërë një lojtar shumë i rëndësishëm për sa i përket peshës specifike dhe cilësisë. Ne menduam se ai ishte një mesfushor i fortë, por ai është përmirësuar në menaxhimin e topit dhe po rritet vazhdimisht”.

Kalojmë te Hakan Calhanoglu, i cili nuk ka shënuar për ca kohë: “Ka momente në sezon kur shënon apo gjen portën shpesh, të tjera kur nuk të ecën. Sot ai goditi shtyllën, kontributi i tij shkon përtej shënimit. Ne jemi të kënaqur me performancën e tij”.

Il Milan non si ferma più: Romagnoli e Kessie risolvono la pratica viola |  News - Sportmediaset

Davide Calabria dhe Simon Kjaer praktikisht të përsosur: “Davide është rritur gjithashtu në personalitet, ai beson shumë në vetvete. Ne e dinim për Simonin se përvoja e tij ishte e nevojshme në momentin e vështirë të janarit të kaluar, ai është një udhëheqës dhe një njeri i vërtetë”.

Gianluigi Donnarumma ishte gjithashtu vendimtar në Milan-Fiorentina: “Kampionët i bëjnë këto paraqitje. Në momentin në të cilin duhet të tregojë kush është, Gigio përgjigjet i pranishëm dhe ai e bëri atë sot”.

A po kënaqet Bonera? Ai përgjigjet: “Unë jam i lumtur dhe i kënaqur, por ekipi ka një trajner të mirë si Pioli. Mezi presim ta kemi me vete. Do të ketë kohë për mua”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu