Bonaventura nuk ka dyshime: Milani vjen pas atyre të dyve! Ai është një forcë e natyrës…

Ka luajtur dhe djersitur për Milanin për shumë vite dhe në fund u largua me lot në sy. Po flasim për Giacomo Bonaventura, ose ndryshe “jack” shkurt dhe për nofkën që është thërritur…

Sot luan te Fiorentina por natyrisht ndjek edhe Milanin. Për mikrofonat e Tuttosport, Giacomo Bonaventura, foli për kuqezinjtë she shanset e tyre sivjet, por edhe për Zlatan Ibrahimovic, me të cilin luante në kohën e Milanit:

“Ibra është një forcë e natyrës, ai mund të luajë edhe 5 vjet të tjera, duke mos vrapuar më si dikur por duke e bërë diferencën”.

Sa i përket Milanit, mesfushori vjollcë tha: “Eshtë i fortë, rritet çdo vit! Është vetëm pas Interit dhe Napolit. Ai do të luftojë me ta deri në fund”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu