Bomber nga Belgjika, Maldini mendon për profilin e duhur! Atletico Madrid pengesa…

Pasi bleu Alexis Saelemaekers nga Jupiler Pro League, klubi kuqezi ende mund të marrë perforecime te tjera nga liga belge. Ka më shumë talente nën vëzhgim nga shefi i skautingut, Moncada…

Javët e fundit është folur kryesisht për tre lojtarë: anësori sulmues Noa Lang, mesfushori sulmues Charles De Ketelaere dhe një tjetër fantazist Yari Verschaeren. Milani po i shikon ata, por nuk janë të vetmit. Kompanitë që i përkasin, Genk për dy të parat dhe Anderlecht për të tretën, shpresojnë që ankandet të shpallen në vitin 2022.

Sipas asaj që u zbulua nga Tuttomercatoweb.com, Milani do të kishte në shënjestër edhe Paul Onuachu. Po flasim per një sulmues nigerian 27-vjeçar që luan te Genk dhe që dëshiron të ndryshojë skuadër në fund të sezonit.

Ai shënoi 9 gola në nëntë ndeshjet e para të 2021/2022 Jupiler Pro League, 2 gola të tjerë që ai shënoi midis fazës paraprake të Ligës së Kampionëve dhe fazës së grupeve të Ligës së Evropës. Sezonin e kaluar 35 gola dhe 5 asistime në 41 paraqitje gjithsej.

Onuachu është një qendërsulmues i fortë fizikisht, është i gjatë 201 centimetra, por është edhe dinamik.

Ai nuk është profili që qëndron ende në mes të zonës duke pritur topa. Ai është një sulmues i cili gjithashtu di të lëvizë dhe pastaj është vdekjeprurës në metrat e fundit. Në Itali, përveç Milanit, Interi po e monitoron atë…

Në Spanjë, gazeta Marca i jep Atletico Madridit si një ekip gjithashtu te interesuar dhe ne në garë per lojtarin. Drejtori sportiv Andrea Berta tashmë ka kontaktuar me Genk. Çmimi është vendosur në rreth 22 milionë euro dhe kontrata përfundon në qershor 2024.

Colchoneros ende nuk kanë vendosur nëse do të përpiqen të sigurojnë nigerianin tashmë në tregun e transferimeve të janarit apo të shtyjnë operacionin deri në verën e ardhshme…

Milan nuk ka gjasa të bëjë një investim të tillë në merkaton e janarit, por ata ende mund të thirren për të marrë një përforcim në sulm nëse kushtet fizike të Zlatan Ibrahimovic dhe Olivier Giroud vazhdojnë të jenë të pasigurta…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu