“Boban u marros pas tij, i ngjan Savicevic. Milani e ndjek ende” Vjen rrëfimi nga agjenti

Serbia tashmë ka një yll për të ardhmen e futbollit të saj. Ky është Andrija Radulovic, një playmaker i lindur në 2002 i cili luan te Crvena Zvezda.

18-vjeçari tashmë ka përfunduar në fletoret e disa klubeve ndërkombëtare. Të gjitha për paraqitjet e tij pozitive me ekipin serb dhe me ekipet kombëtare të të rinjve të vendit të tij.

Midis klubeve të përfshira është padyshim edhe Milani, i cili ka qenë i interesuar për Raduloviç për disa kohë duke e konsideruar atë një mundësi të tregut të transferimeve në të ardhmen.

Një interes, ai për Raduloviç, i cili u konfirmua sot nga agjenti i tij.

Igor Koijc bëri të ditur se Milan është ndër pretendentët më të mëdhenj për talentin:

“Ai është një nga perspektivat më të mira në Evropë. Milan është gjithashtu midis ekipeve të përfshira. Skautët kuqezi e kanë ndjekur atë që nga koha e Boban, i cili e donte me çdo kusht!

Vlera? Vështirë për të thënë në kohë të Covid, por së shpejti do të flasim me Crvena Zvezda për të ardhmen e tij”.

ZAPAMTITE OVO IME: Zvezdin biser Andrija Radulović! VIDEO

Agjenti gjithashtu filloi një krahasim që do të kënaqte tifozët e Milanit:

“Roli i tij më i mirë është ai i krahut të djathtë, por ai gjithashtu di të luajë si numri 10 pas sulmuesve.

Ai më kujton Dejan Savicevic, pasi të gjithë tifozët e futbollit mbajnë mend karakteristikat e Gjeniut”.

Milani është në gjurmët e Savicevic të ri, por do të duhet të ruhet nga gara evropiane.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu