“Boban gabove që përplase derën… Koha nuk të dha të drejtë”

Luca Serafini, në editorialin e tij te Milannews, ka folur sidomos edhe për çështjen Boban-Milan dhe lamtumira e hidhur që në fund të janarit, kur më pas u bë zyrtare…

“Mendoj se Boban gaboi kohët dhe mënyrën për të përplasur derën dhe për t’u larguar: ndryshe nga Leonardo dhe Gattuso që në 2 sezonet e fundit kishin vendosur muaj më parë, por pritën deri në fund dhe e bënë në heshtje, kroati vendosi krenarinë e tij përpara interesave të ekipit dhe në prag të ndeshjeve të rëndësishme”

“Ajo që ndodhi pas Sassuolo-Milan dhe tej, me konfirmimin e Piolit dhe pra Maldinit dhe Ibrahimovic, nuk i jep të drejtrë Bobanit. Tregon se kishte hapësira dhe mundësi, në kushte të caktuara”.

“Bëhet fjalë vetëm të presësh dhe mos zbrazësh thesin, duke harruar ekipin dhe mikun e tij Maldini që bëri çmos për ta marrë nga FIFA te Milani”

“Më vjen keq që zgjodhi me impulsivitet, sepse Boban do të na ishte dashur sërish. Durim!”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu