Boban Fair Play Financiar duhet te ndryshoje!

Ne nje interviste per Gazzetta dello Sport ish legjenda kuqezi tashme drejtues ne FIFA ka folur per situaten e skuadrave milaneze:

Milan dhe Inter jane penguar nga sistemi i Fair Play Financiar, nese ky sistem nuk ndryshon keto dy skuadra do te kene veshtiresi ne ringritjen e tyre. Nuk mund ta mohoj se ky sistem ka rregulluar shume klube duke mos falimentuar por i duhet dhene me shume kohe klubeve, ne dy vjet e gjysem Milan e ka te pamundur te rregulloje bilancin ne te njejten kohe dhe te investoje ne skuader per lojtare cilesore – u shpreh Zvonimir Boban!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu