Blerja e Tonalit, marrëveshja Milan-Brescia | Çfarë mungon për t’u mbyllur

Duket se nuk ka dyshim për qëndrimin e Sandro Tonalit në Milano. Klubi kuqezi dhe Brescia kanë negociuar këto ditë dhe duket se kanë gjetur një marrëveshje që kënaq të gjitha palët.

Siç dihet, Paolo Maldini dhe Frederic Massara i kishin kërkuar Massimo Cellino një zbritje krahasuar me kushtet e rëna dakord pak më pak se një vit më parë.

Kërkesat buxhetore dhe gjithashtu performanca e dobët e shtynë menaxhmentin kuqezi të përpiqet të modifikojë marrëveshjen fillestare, ndërsa konfirmon gatishmërinë për të vënë bast për lojtarin edhe në të ardhmen.

Sot gazeta Tuttosport shpjegon se kjo javë do të jetë ajo e transferimit përfundimtar të Tonalit te Milan.

Pas ngërçit në negociata, klubi kuqezi dhe Brescia arritën një marrëveshje për blerjen e mesfushorit. “Dallëndyshet” do të marrin 10 milion euro dhe kartonin e të riut Giacomo Olzer.

Por, pritet ende drita jeshile nga Elliott, fondi amerikan që është pronari i Milani, për tymin e bardhë…

Brescia do të donte të përfshinte Lorenzo Colombo në operacion, por sulmuesi do të diskutohet veçmas.

Për të ka edhe kërkesa nga Pisa dhe Ascoli. Pas huazimit gjashtë mujor te Cremonese, ai duhet të luajë gjithashtu në Serie B sezonin e ardhshëm.

Do t’i bëjë mirë që të marrë përvojë në kampionatin e kadetëve për t’u rritur dhe më pas të provojë se mund të bëjë hapin në Serie A.

Colombo, deri më sot, është i vetmi qendërsulmues  që Stefano Pioli do të kishte në dispozicion në fillim të përgatitjes.

Në fakt, Zlatan Ibrahimovic po ndjek periudhën e rikuperimit nga dëmtimi i tij në gjurin e majtë dhe Mandzukic është larguar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu