Bisedimet Paqueta-Lyon, francezët i ofrojnë Milanit edhe një mbrojtës belg?

Tatarusanu dhe Kalulu mund të mos jenë lojtarët e vetëm që do të luajnë me Milan pasi kanë veshur fanellën e Lyon sezonin e kaluar.

Dy klubet – siç ka shkruar L’Equipe – janë në negociata për kalimin e Lucas Paqueta në Francë. Mesfushori brazilian nuk është pjesë e planeve kuqezi dhe mund të largohet për një shifër afër 25 milion euro, shifër kjo që do ta lejonte Milanin të bënte një fitim të vogël kapitali.

Denayer-Napoli, il Lione vuole 12 mln. Si attende la cessione di Koulibaly

Gazetari Alessandro Jacobone, në profilin e tij në Tëitter, ka shtuar edhe një prapaskenë: duket se mbrojtësi qendror Denayer i është propozuar Milanit për të ulur kartonin e Paqueta.

Mbrojtësi belg mund të luajë në të dy krahët e qendrës së mbrojtjes dhe është ende 25 vjeç. Lyon e pagoi 10 mln euro nga Manchester City dy vite më parë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu