Biletat e kripura për Champions League, Curva Sud reagon kundër klubit!

Pas publikimit të çmimeve për ndeshjet e Ligës së Kampionëve, Curva Sud Milano dhe AIMC kanë publikuar një deklaratë të përbashkët për të treguar zhgënjimin e tyre. Më poshtë keni njoftimin e plotë për shtyp:

“Sot, me rastin e publikimit të biletave të Ligës së Kampionëve, ne mësuam me tronditje çmimin e tyre. Pavarësisht diferencimit të drejtë dhe të kuptueshëm të çmimeve midis atyre që shkojnë në stadium në mënyrë sporadike, dhe atyre që ndjekin vazhdimisht Milanin si në në shtëpi dhe jashtë, ne e gjejmë të papranueshme listën e çmimeve të publikuar për garat e kupave.

Ne e kuptojmë nevojën për të fituar para duke pasur parasysh vitin e gjysmë të stadiumeve të mbyllura dhe kapacitetin aktual të reduktuar në 50%, por nuk mund të pranojmë të shohim çmime të caktuara, veçanërisht nga klubi ynë që ka qenë gjithmonë i ndjeshëm ndaj këtyre çështjeve.

Prandaj ne ftojmë drejtuesit në të gjitha nivelet për të korrigjuar këtë situatë të pakëndshme, për të lejuar tifozët e tyre të mbushin stadiumin dhe të mbështesin Djallin siç ndodh gjithmonë në zemër! Curva Sud Milan – AIMC “

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu