BILD: Milani futet në garë për talentin e kampionatit gjerman, por ankandi duket i frikshëm!

Të gjithë të çmendur për Marcus Thuram. Djali i artit tashmë ka përfunduar në fletoret e disa emrave të mëdhenj evropianë, siç është shkruar nga gazeta gjermane Bild.

Sulmuesi i Borussia Möchengladbach konsiderohet si një talent i vërtetë në rritje, midis lojtarëve me vlerësimin mesatar më të lartë në kampionatin aktual të Bundesliga.

Me të vërtetë shumë klube janë të interesuara për Thuram. Së pari Inter dhe Real Madrid, të cilët u përballën me talentin francez në grupin e Champions League.

Në veçanti, menaxherët e Madridit janë goditur dy herë nga lojtari i datëlindjes ’97.

Marcus Thuram: A clinical striker destined for success

Juventus, Barcelona dhe Manchester City gjithashtu kanë vënë kohët e fundit në Thuram si një përforcim për sulmin e tyre përpara sezonit të ardhshëm.

Dhe klubi i fundit në mënyrë kronologjike që ka hyrë në këtë garë të shtrenjtë është Milani. Kuqezinjtë ndjekin nga afër të gjithë talentet ndërkombëtare në qarkullim dhe skautët e kanë raportuar Thuramin si një xhevahir të vërtetë të momentit.

Një ankand ndërkombëtar pritet për francezin, i cili tashmë ka një vlerësim prej mbi 35 milion euro.

Thuram është gjithashtu një lojtar shumë fleksibël, pasi ai mund të luajë si anësor, sulmues i dytë ose qendër sulmues pa shumë probleme.

Ai po bën gjëra të mëdha, është e sigurtë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu