Bie përsëri Milan Primavera, ndaj Juventusit shumë e pafat!

Milan Primavera shkëlqen me lojë, por e pafat në ndeshjen e madhe të javës së tretë të kampionatit. Djemtë e Federico Giunti dolën të mundur në ndeshjen jashtë fushe me Juventusin.

Bardhezinjtë fituan me një rezultat të ngushtë 1-0. Goli i fitores u shënua nga lojtari i Juventusit Pisapia në minutën e 84-të, kur ndeshja dukej e destinuar për një barazim.

Keqardhje për Milan Primavera, të cilët në rezultatin 0-0 goditën edhe një shtyllë me Di Gesu.

Pjesa e dytë më e ekuilibruar, por e vendosur nga goli i Juventusit falë shpërqendrimit të mbrojtjes së Milanit.

Pas tre ndeshjesh, ekipi i Giuntit është vetëm 3 pikë në renditje. Mundësia për revansh dhe ngjitje do të vijë të shtunën tjetër në fushën e Torinos.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu