Berlusconi përgëzon Milanin për kualifikimin në Champions!

Silvio Berlusconi, ish presidenti i Milanit dhe numri 1 aktual i Monza-s, dha një intervistë të gjatë për Il Giornale në të cilën ai foli jo vetëm për politikën, por edhe për futbollin.

Këtu janë fjalët e tij: “Nëse unë jam i zhgënjyer nga mungesa e Monza në Serie A? Unë do të thoja, përkundrazi, se për një klub të sapo promovuar nga Seria C në B, prekja e Serie A në vitin e parë është një rezultat historik.

Do të bëjë edhe më mirë në të ardhmen: projekti i Serie A mbetet qëllimi i ekipit dhe klubit. Ishte një kampionat i çuditshëm, i shtrembëruar nga mungesa e publikut.

Por unë dua ta përgëzoj Interin, si një milanez, për kampionatin e fituar me një fazë të dytë madhështore dhe sidomos Milani tim që më në fund u kthye në Ligën e Kampionëve.

Sa për konkurrentët tanë në Serie B, unë përgëzoj Empolin, Salernitana dhe Venezia.

Sa i përket Super League, ai është një projekt i vjetër, i cili në këtë moment ka prekur ndjeshmërinë e shumë tifozëve. Çfarëdo që të mendoni për të, nuk është aktual”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu