Bergomi: Milani nuk është kurrë surprizë në Europë, e thotë tradita! Vetëm Interi jashtë…

Giuseppe Bergomi, në studiot Sky, foli për Milanin në ndeshjen e sotme para Yllit të Kuq.

Bergomi deklaroi: “Milani ka një skuadër të gjatë dhe mund të gjejë zgjidhje të ndryshme. Pastaj nga tradita dhe historia, nuk mund të jetë një befasi në Evropë.

Gjithmonë mendoj se është më mirë të qëndrosh në kupat e Evropës sesa të mos qëndrosh atje. Pioli tha se ai dëshiron të qëndrojë në Evropë sepse fitorja të jep shtysë për ndeshjet e ardhshme.

Të gjithë trajnerët duan të jenë brenda Kupave. Kush është jashtë? Vetëm Interi, por Inter fitoi gjithçka 10 vjet më parë, sepse sa më shumë të jesh brenda, aq më mirë është.

Kundër Spezia, Milani humbi sepse ata kurrë nuk gjetën pika referimi sulmuese. Kuqezinjtë janë një ekip i fortë, ata luajnë mirë në futboll”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu