Bergomi: Milani ishte intuita ime e fillim sezonit. Nëse hiqni 5 titullar te Inter dhe Juve…

Beppe Bergomi komentoi për Sky Sport momentin që Milani po përjeton dhe fitoren e marrë ndaj Veronës:

“Si e pashë Milanin? Gjithmonë mirë. Nëse hiqni pesë titullar nga Interi ose Juve, ka të ngjarë të futen në probleme të mëdha.

Unë vazhdoj të shoh një ekip të fortë. Fjalët e Maldinit janë të qarta.

Pse kam folur mirë që në fillim? Kam pasur një intuitë në fillim të sezonit që ata të mund të kishin një lloj kampionati të caktuar dhe po më del intuita…”.

Sakaq, Ambrosini gjithashtu nënvizoi se “Milani dha një përgjigje të shkëlqyeshme sot. Fitorja ishte e merituar. Romagnoli gjithashtu dha përgjigje. Ndeshja e bukur u shoqërua me Tomorin”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu