Bergomi i del Milanit në mbrojtje: Si guxoni ta kritikoni kur ka gjithë sezonin që luan me rezerva?

Giuseppe Bergomi i del në mbrojtje Milanit pas akuzave dhe kritikave në sajë të humbjes ndaj Napolit. i ftuar te Sky Sport, ish-futbollisti u ndal te emergjenca që ka persekutuar Milanin këtë sezon që nga fillimi…

“Milani duhet të vlerësohet gjithmonë, është ekipi që ka kompensuar më së miri mungesat.

Nuk e di se çfarë do të kishin bërët ekipe te tjera sikur të kishin kaq shumë mungesa çdo javë dhe gjatë gjithë sezonit?! Ata kanë luajtur pjesën më të madhe të ndeshjeve me futbollistë që parashikoheshin rezerva.

Nuk mund të kritikoj dot Milanin kurrësesi për atë që po bn sepse ka tejkaluar çdo kufi. Luan çdo tri ditë, nuk ka kohë të përgatisë ndeshje të caktuar dhe për më tepër nuk bën dot as rotacion”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu