Bennacer dhe dashuria për Milanin! Kështu algjeriani mendon vetëm për ngjyrat kuqezi

Një ndër surprizat më të bukura të sezonit të shkuar te Milani ishte padiskutim Ismael Bennacer i ardhur nga Empoli. Boban dhe Maldini morën një lumë kritikash për koston e operacionit (16 mln euro) dhe faktin se luante në një ekip që ra në kategorinë e dytë, por pasi u përshtat ashtu si duhej dhe u ndryshua trajneri, algjeriani – i shpallur edhe Lojtari më i Mirë i Kupës së Afrikës, mori përsipër mesfushën e “Djallit” bashkë me Kessie…

View this post on Instagram

Back to training 🔴⚫️ @acmilan

A post shared by Ismael Bennacer (@ismaelbennacer) on

Bennacer mendon 100% për futbollin dhe fushën, por sidomos Milanin! Stërvitej fort gjatë karantinës së detyruar (ka hedhur video) por sidomos edhe tani që 90% e lojtarëve kanë postuar foto pushimesh – siç është normale – mesfushori ka qëndruar “në heshtje”… Vetëm Milan dhe pak… Algjeri!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu