Belotti do Milanin, presidenti i Torinos flet hapur: Pres vetëm diçka nga sulmuesi…

Torino, pas një sezoni të komplikuar, arriti të siguronte mbijetesën. Dje Belotti dhe shokët e tij të skuadrës morën një barazim kundër Lazios: një pikë që i solli ata në +4 ndaj Benevento, edhe pse ka mbetur 1 javë!

Tani Urbano Cairo më në fund mund të mendojë për të ardhmen dhe për ekipin që do të ndërtohet, për të shmangur një sezon të ri vuajtjesh:

“Tani unë nuk dua të bëj asnjë shpallje – tha numri 1 i Torinos. “Do punohet më mirë nën radar dhe do bëhen zgjedhjet e duhura për të ardhmen me ndryshime dhe shartime. Pastaj do të fillojmë përsëri me energji nga ata që punojnë dhe luajnë te Torino. Tifozët që gjithmonë na mbështesin e meritojnë atë”.

E ardhmja e Torinos varet gjithashtu nga zgjedhjet e Andrea Belotti. Sulmuesi ka një kontratë që skadon më 30 qershor 2022 dhe qëndrueshmëria e tij është larg nga e sigurt.

Kairo përsëriti se asgjë nuk është vendosur ende: “Vagnati tashmë po flet me prokurorin e Belotti – vazhdon Urbano Kairo -, edhe unë duhet ta bëj atë, duhet të shohim njëri-tjetrin në sy dhe të kuptojmë se çfarë duam të bëjmë. Pas të dielës do të flasim edhe me Nicola”.

Nuk është sekret që Belotti do Milanin. Emri i sulmuesit të Torinos është në fletoren e Maldini dhe Massara, por për momentin nuk është ndërmarrë asnjë hap konkret, gjithashtu sepse e gjithë vëmendja është tek finalja e sezonit dhe kualifikimi për në Ligën e Kampionëve të ardhshme. Një kualifikim që mund të ndryshojë objektivat kuqezi.

Belotti ka një vlerësim prej rreth 30 milion euro dhe është i pëlqyer nga disa ekipe.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu