Befason trajneri i Spezias, nuk është dakord me rezultatin!

Vincenzo Italiano, trajneri i Spezia, foli në konferencën për shtyp pas ndeshjes kundër Milanit:

“Ishte një rezultat i shmangshëm, sepse për pjesën më të madhe  e mbajtëm fushën mirë dhe arritëm të rezistonim ndaj një ekipi në formë të shkëlqyer si Milan.

Na bën të mendojmë. Nuk po kërkoj të vij këtu dhe të bëj kush e di se çfarë, por unë e di që mund të bëjmë më mirë. Do të rritemi dhe herët a vonë do të tregojmë gjëra ndryshe, por djemtë kanë mbetur në lojë për më shumë se një pjesë”.

“Tani për tani nëse biem fizikisht dhe ia lëmë fushën një skuadre si Milani, e paguajmë. Dua ta shoh gotën gjysmë të mbushur.

Kemi krijuar kushtet për të shënuar gol, tani përballemi me pushimin duke punuar dhe duke u përpjekur të përmirësohemi”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu