BEFASON PIOLI! Sky Sport: “Ka ndryshuar totalisht gjithçka për sfidën me Juventusin, Rebic dhe Leao drejt stolit…”

Një lajm i rëndësishëm arrin nga Milanello pas stërvitjes së sotme: sipas asaj që raportohet nga Sky Sport, Stefano Pioli sot ka kishte provuar një sulm pa Rafael Leao dhe Ante Rebic.

Të dy sulmuesit, të cilët dukej se po luanin për një fanellë për ndeshjen kundër Juventusit, mund të fillojnë nga stoli…

Surpriza mban emrin e Brahim Diaz. Spanjolli i lindur në 1999 do të ishte provuar së bashku me Zlatan Ibrahimovic, në një lloj skeme 4-4-2.

Pa dyshim për praninë e Hakan Calhanoglu dhe Alexis Saelemaekers, të cilët do të luanin në krahët e mesfushës duke vepruar më shumë për të mbrojtur se sulmuar për të pasur ekipin e ngjeshur dhe repartet afër mes tyre.

Nëse lojtari në pronësi të Real Madrid do të konfirmohej nga minuta e parë, nuk do të ishte hera e parë që kjo ka ndodhur.

Të dy u vendosën së bashku kundër Cagliari dhe në ndeshjen kundër Fiorentina, e luajtur dhe fituar në Franchi. Me këtë rast të fundit, Calhanoglu filloi në qendër, pastaj u zhvendos në të majtë, nga ku gjeti golin.

Tashmë kundër Sassuolo, Milan i Pioli braktisi garën tani 4-2-3-1, duke dalë në skenë me një lloj 4-2-2-2.

Eshtë e mundshme që Milani të vendosë të mbështetet në një formë të re, gjithashtu për të sfiduar Juventusin në pjesën e jashtme, ku Cuadrado dhe Chiesa bëjnë ndryshimin.

Sa i përket pjesës tjetër të formacionit, megjithatë, duket se nuk ka dyshime: dy mesfushorët qendrorë, siç u përmend, do të jenë Ismael Bennacer dhe Franck Kessie.

Algjeriani nuk dha performancën e tij më të mirë kundër Benevento, duke rrezikuar edhe dëbimin, por Pioli nuk ka gjasa të heqë dorë.

Sandro Tonali po përpiqet të bindë trajnerin por në fund ai duhet të fillojë nga pankina, si Alessio Romagnoli.

Ideja do të ishte të mbështetej përsëri te Simon Kjaer dhe Fikayo Tomori, përpara Gianluigi Donnaruma. Dy mbrojtësit e krahut do të jenë Davide Calabria dhe Theo Hernandez.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu