BEFASON GAZETARI TURK! “Akord mes Milanit dhe Bernardo Silva, po punohet me City por…”

Bernardo Silva – i lindur në 1994 – është padiskutim emri që ka ndezur të gjithë fantazinë dhe dëshirat e tifozëve të Milanit në këtë merkato të verës dhe ditët e fundit që kanë mbetur.

Manchester City po tenton Harry Kane dhe për këtë arsye i duhen para për të mbledhur ndaj edhe është duke parë mundësitë për të hequr ata lojtarë jashtë projektit.

Mes tyre, portugezi, që do të ishte ideali në skemën 4-2-3-1 të mister Piolit.

Sidomos tani që Jack Grealish ka fituar formacionin te City, Bernardo Silva sheh përreth.

Djalli në fakt po kërkon një lojtar me ato karakteristika: një krah i djathtë, i majtë, i cili gjithashtu mund të luajë si një mesfushor sulmues…

Ditët e fundit, ‘Daily Star’ kishte parashikuar ekzistencën e një negociate (të supozuar) midis Milanit dhe Manchester City për transferimin e Bernardo Silva, i asistuar nga Jorge Mendes, kuqezinjtë.

Kjo ndodhi pasi negociatat me Atlético Madrid dhe Benfica nuk u materializuan. Në Angli ata folën për një propozim të Milanit për një hua dyvjeçare prej 18 milionë eurosh në total plus një të drejtë blerje të caktuar në 35 milionë euro.

Një operacion, pra, me vlerë 53 milionë euro për të sjellë Bernardo Silva në Milano në këtë treg transferimi.

Nuk ka gjasa të jetë e vërtetë, duke pasur parasysh kursimin me të cilin Djalli po vepron në këtë verë.

Përveç kësaj, lojtari i “Citizens” fiton 8 milionë euro në sezon te Manchester. Paga shumë e lartë për arkën e klubit kuqezi.

Megjithatë, ka nga ata që besojnë se negociatat janë edhe në një pikë të mirë!

Ekrem Konur, gazetar sportiv turk që operon në shumë gazeta, në fakt, përmes llogarisë së tij zyrtare dhe të verifikuar në ‘Tëitter’, ka ushqyer ëndrrën e Bernardo Silva për Milanin.

“Bernardo Silva ka arritur një marrëveshje me Milanin – shkroi Ekrem Konur -. Bisedimet midis Milanit dhe Manchester City tani po vazhdojnë për kushtet ekonomike të marrëveshjes. Besohet se palët mund të arrijnë një marrëveshje”.

Kjo do të ishte një goditje që do t’i bënte tifozët Rossoneri të fluturonin!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu