BEFASON CALHANOGLU! Shkon të takohet personalisht me Maldini, Sky Sport zbulon detajet

Hakan Calhanoglu u dëmtua të dielën në mbrëmje në ndeshjen kundër Romës. Një mungesë e madhe për Pioli, i cili tani do të duhet të merret me të dëmtuarit – veç turkut – Ibrahimovic, Mandzukic dhe Bennacer; të gjithë jashtë për shkak të lëndimit.

Calhanoglu duhet të rikuperohet brenda një jave, në fakt kthimi i tij pritet në ndeshjen e parë të Ligës së Evropës kundër Manchester United.

Djajtë e Kuq janë një nga klubet më të interesuar për mesfushorin sulmues turk, i cili, për shkak të skadimit të kontratës në qershor, mund të blihet në një transferim falas.

Është e qartë se Milani nuk dëshiron të humbasë një nga futbollsitët më të mirë.

Pioli me 4-2-3-1, vendosi Hakanin në kushtet më të mira për të shprehur potencialin e tij të plotë; dhe ashtu ishte!

Lojtari turk, nga të qenit një lojtar mesatar, është bërë një nga mesfushorët më të fortë përreth dhe kontrata e skaduar është karrem për shumë lojtarë të mëdhenj në Evropë.

Disa herë, agjenti i tij Gordon Stipic shkoi në Casa Milan për të diskutuar rinovimin. Por palët nuk gjetën kurrë një marrëveshje përfundimtare. Rritja e pagës ka qenë pengesa e vetme: Milani ofroi 4 milion në sezon, agjenti kërkoi të paktën 5 milion.

Por diçka duket se ka lëvizur në orët e fundit. Sepse Calhanoglu, personalisht, ka shkuar në Casa Milan këtë pasdite për të diskutuar rinovimin e tij. Lajmi vjen nga Manuel Baioçhini, gazetari dërguar nga Sky Sport.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu